BLACK WEEKS! Sprawdź
Koniec promocji za:

DNI
GODZINY
MINUTY
SEKUNDY

Fotele obrotowe


Wykonujesz swoją pracę w pozycji siedzącej? Coraz częściej odczuwasz zmęczenie, znużenie i wracasz do domu ze złym samopoczuciem? Jedną z kilku możliwych przyczyn jest fotel biurowy, z którego na co dzień korzystasz. Brak regulacji wysokości siedziska, źle wyprofilowane oparcie, niewystarczające podłokietniki i brak zagłówka. Każda z tych rzeczy przyczynia się do nieprawidłowej pozycji przy biurku, która skutkuje obciążeniem kręgosłupa i stawów. Ma to poważne konsekwencje zdrowotne, których powinieneś być świadom.

Fotele biurowe — wielogodzinne wsparcie przy pracy

Praca biurowa powszechnie uważana jest za lekką i przyjemną. Po części jest to prawda, ale przebywanie przez 8 godzin w jednej pozycji, nigdy nie jest korzystne dla zdrowia. Dobrze dopasowany fotel biurowy pozwala odciążyć najbardziej narażone na zmęczenie części ciała, zapewniając im odpowiednie podparcie. Wyróżnić można kilka rodzajów krzeseł biurowych, czyli klasyczny fotel obrotowy, fotel gabinetowy i fotel ergonomiczny. Czym różnią się poszczególne modele? Przede wszystkim budową i rodzajem zastosowanych materiałów. Więcej informacji na ten temat znajdziesz poniżej.

Rodzaje krzeseł biurowych — na jakie się zdecydować?

Podstawowy fotel biurowy to ten z regulowaną wysokością siedziska i obrotową podstawą. Niemal wszystkie fotele do biura wyposażone są w ruchome kółka, pozwalające na szybką zmianę położenia. Najprostsze fotele obrotowe doskonale nadają się do kilkugodzinnej pracy przy biurku lub komputerze, ale kiedy wykonujemy pracę biurową na pełny etat, warto pomyśleć o nieco bardziej zaawansowanym modelu. Takim jak fotel ergonomiczny. Jak sama nazwa wskazuje, jest to fotel pozwalający uzyskać najlepszą pozycję siedzącą, głównie za sprawą wielostopniowej regulacji. Ergonomiczne fotele biurowe posiadają praktyczny zagłówek, podnoszone podłokietniki, a także oparcie z podparciem pod lędźwie. Oprócz tego ich siedzisko jest regulowane na wysokość, a oparcie bardzo często wykonane z siatki dobrze przepuszczającej powietrze. Ten rodzaj foteli polecamy osobom, które pracują przy biurku przez wiele godzin dziennie i są świadome tego, jak ważne jest prawidłowa pozycja siedząca. Ostatnią grupę stanowią fotele gabinetowe. Zwykle są one masywne, monumentalne i tapicerowane skórą ekologiczną. W połączeniu z metalowymi chromowanymi dodatkami stanowią wyraz biurowej elegancji i pewności siebie. Polecamy je wszystkim szefom, kierownikom oraz prezesom.

Fotele obrotowe do biura

Dlaczego każdy, kto pracuje w pozycji siedzącej, powinien mieć do dyspozycji fotel obrotowy? Pomijając tak ważne czynniki, jak dbanie o swoje zdrowie, obrotowe fotele biurowe są po prostu bardzo wygodne w codziennym użytkowaniu. Osoby o różnym wzroście mogą dopasować indywidualną wysokość fotela do siebie, a obrotowa podstawa bardzo ułatwia wykonywanie wielu czynności przy biurku, bez potrzeby każdorazowego wstawania. Jeśli chcesz kupić taki fotel dla siebie, pamiętaj, by zwrócić uwagę na rodzaj tapicerki, która została w nim zastosowana. Wybierz taką, która ma wysoką odporność na ścieranie, wyrażoną np. 30 lub 50 tysiącami cykli w testach Martindale'a

Nowoczesne fotele obrotowe do biura

Czym charakteryzuje się nowoczesny fotel biurowy? Przede wszystkim tym, że jest wygodny, ma minimalistyczny wygląd, a do tego został wykonany w stonowanych kolorach, najlepiej połączeniu odcieni szarości ze srebrnymi dodatkami. Jest to uniwersalna kolorystyka, która pozwala wkomponować fotel w każdy wystrój biura, niezależnie od innych sprzętów, które się w nim znajdują. W przypadku biur, w jakich wykonywana jest praca bardziej kreatywna, polecamy fotele biurowe z tapicerkami w kolorach bardziej żywych.

Fotele obrotowe do biura w różnych stylach

Jeśli twoje biuro zostało utrzymane w stylu klasycznym i eleganckim, warto wybrać do niego fotele obrotowe tapicerowane skórą ekologiczną pikowaną. Z założenia mogą to być fotele gabinetowe, bardzo wygodne w codziennym użytkowaniu, a przy tym stabilne i ciężkie. Są one dobrym wyborem, jeśli podczas swojej pracy nie tylko korzystasz z komputera, ale również prowadzisz długie rozmowy z osobami, które odwiedzają twój gabinet. Dla szeregowych pracowników polecamy fotele biurowe nieco lżejsze niż fotele ergonomiczne lub obrotowe fotele z kolorowymi tapicerkami. Ożywiają one wnętrza pomieszczeń biurowych, sprawiając, że przebywanie i praca w nich staje się znacznie przyjemniejsza dla wszystkich osób. Na koniec warto wspomnieć, że fotele do biura z obrotową podstawą można zamawiać w wersjach z kółkami gumowanymi dla twardych podłóg lub plastikowymi, dla dywanów i wykładzin.

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informację o naszych promocjach i nowościach.

3 LATA GWARANCJI

W trosce o zadowolenie naszych klientów na wszystkie produkty obowiązuje 3-letnia gwarancja

30 DNI NA ZWROT

Meble nie pasują do Twojego pomieszczenia? Zwróć je bez podawania przyczyny w ciągu 30 dni

ATRAKCYJNE RABATY

Zobacz nasze aktualne promocje i zamów meble w atrakcyjnych cenach

WNIESIENIE

Kurier ma obowiązek wnieść zamówienie nieprzekraczające 25 kg

Produkt dodany do listy życzeń