Fotele ergonomiczne


Fotel ergonomiczny - z myślą o zdrowiu kręgosłupa

W dobie rosnącej świadomości na temat problemów związanych ze spędzaniem długiego czasu siedząc, takich jak bóle pleców czy problemy z krążeniem, obrotowe fotele ergonomiczne nie są luksusem, ale koniecznością. Odpowiednio dobrany fotel to inwestycja we własne zdrowie i dobre samopoczucie.

Pozycja siedząca zdecydowanie nie jest naturalną pozycją dla naszego ciała. Wybór odpowiednich mebli wspierających plecy i kręgosłup jest jednym z pierwszych kroków w kreowaniu stanowiska pracy.

Biurowe fotele ergonomiczne - historia i rozwój

Pierwsze ergonomiczne fotele powstały w latach 60 XX w., choć tak naprawdę historia foteli obrotowych stricte sięga znacznie dalej. Prototyp fotela ergonomicznego, jaki dzisiaj znamy to prosta konstrukcja z podstawowymi funkcjami, jak regulowana wysokość i profilowane oparcie. 

Ciekawostka - design najbardziej innowacyjnych foteli ergonomicznych inspirowany był naturą. Model Aeron firmy Herman Miller, zaprojektowany został z myślą o najbardziej naturalnej postawie ciała, przyjmując za wzór ludzki kręgosłup. To podejście, nazywane biomimetyką, pozwala na stworzenie mebli, które nie tylko wspierają nasze ciało, ale również pracują z nim, adaptując się do jego naturalnych ruchów.

Fotele ergonomiczne zapobiegają nawykowi garbienia się i podpierania głowy rękoma.

Ergonomiczny fotel biurowy - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Komfort przede wszystkim! Wybór ergonomicznego fotela biurowego jest inwestycją w zdrowie, wygodę i produktywność. W co powinien być wyposażony, aby wspierać Twoją codzienną pracę?

  • Możliwość regulacji wysokości siedziska: Stopy powinny być oparte na podłodze, a nogi zgięte pod kątem 90 stopni.
  • Podparcie odcinka lędźwiowego: Fotel powinien mieć ergonomiczne, wyprofilowane oparcie.
  • Regulowane podłokietniki: Odciążają barki i kark.
  • Głębokość i szerokość siedziska: Idealny fotel powinien umożliwiać wygodne oparcie pleców, pozostawiając jednocześnie niewielką przestrzeń między kolanami a krawędzią siedziska.
  • Materiał i wypełnienie siedziska: Materiał powinien być trwały i jednocześnie wystarczająco miękki, aby nie powodować dyskomfortu podczas długotrwałego siedzenia przy biurku. Wypełnienie powinno być trwałe i nie zapadać się po kilku godzinach użytkowania.
  • Możliwość odchylenia oparcia: Mechanizm powinien działać płynnie.
  • Stabilna podstawa i kółka: Podstawa fotela powinna być solidna i stabilna, najlepiej z pięcioma punktami oparcia. Kółka warto dostosować do rodzaju podłogi (np. inne dla dywanów, a inne dla twardych powierzchni).
  • Trwałość i estetyka: Choć wygląd fotela to kwestia indywidualna, wybierz model, który będzie komponował się z resztą przestrzeni i będzie wykonany z materiałów wysokiej jakości.

Dodatkową zaletą ergonomicznego fotela do biura może być regulowany zagłówek.

Fotele ergonomiczne - mechanizmy i materiały

W fotelach, które wyróżniają się ergonomią, stawia się na maksymalną satysfakcję z użytkowania. Materiały użyte do ich tapicerowania powinny odznaczać się zarówno wytrzymałością, jak i lekkością. Najczęściej stosowane są siatka Mesh na oparciu oraz siedziska pokryte elastyczną tkaniną membranową.

Fotele biurowe ergonomiczne w naszej ofercie są wyposażone również w mechanizmy Tilt i Multiblock.

  • Mechanizm Tilt - jeden z najprostszych mechanizmów, umożliwiający odchylenie oparcia fotela do tyłu i kołysanie się, blokadę oparcia w jednej pozycji, ponadto - regulację wysokości siedziska i obrót o 360 stopni.
  • Mechanizm Multiblock - to bardziej zaawansowana wersja mechanizmu Tilt, oferująca możliwość blokady oparcia w różnych pozycjach, co umożliwia użytkownikowi znalezienie idealnej, najbardziej komfortowej pozycji siedzącej.

Wybierz najlepsze ergonomiczne krzesło biurowe

Wygodne fotele ergonomiczne dostępne w naszym sklepie świetnie sprawdzą się w pracy zarówno w standardowym biurze, w domu na home office, jak i w salonach usługowych. 

Stawiamy na najwyższą jakość produktów. Sprawdź już dziś, kup i zadbaj o swoje zdrowie - najcenniejsze, co masz!

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I ZYSKAJ 30 ZŁ

Bądź z nami na bieżąco i otrzymuj informację o naszych promocjach i nowościach.

3 LATA GWARANCJI

W trosce o zadowolenie naszych klientów na wszystkie produkty obowiązuje 3-letnia gwarancja

30 DNI NA ZWROT

Meble nie pasują do Twojego pomieszczenia? Zwróć je bez podawania przyczyny w ciągu 30 dni

ATRAKCYJNE RABATY

Zobacz nasze aktualne promocje i zamów meble w atrakcyjnych cenach

WNIESIENIE

Kurier ma obowiązek wnieść zamówienie nieprzekraczające 25 kg

Produkt dodany do listy życzeń