BLACK WEEKS! Sprawdź
Koniec promocji za:

DNI
GODZINY
MINUTY
SEKUNDY

Fotele ergonomiczne


Chyba każdy pracownik biurowy wie, że to na czym się siedzi, wykonując swoją pracę, ma bezpośredni wpływ na jego wydajność i efektywność. Ta prosta zasada dotyczy jednak wszystkich osób, które pracują przy biurku lub na komputerze. Im mniej wygodny jest nasz fotel lub krzesło, tym gorzej nam się pracuje i trudniej uzyskać zadowalające efekty. Czy możemy to zmienić? Oczywiście, że tak. Wystarczy sprawić sobie nowy, wygodny fotel ergonomiczny. Jeśli jeszcze go nie posiadasz, przekonaj się, jak wiele korzyści możesz z nim zyskać.

Fotele ergonomiczne z naszego sklepu

Jednym z najlepszych miejsc, w którym można się zaopatrzyć w dobrej jakości fotele ergonomiczne, jest nasz sklep internetowy. Mamy w nim blisko 100 różnych modeli foteli, różniących się wyglądem, przeznaczeniem i oczywiście ceną. Znaleźć można u nas najtańsze fotele ergonomiczne w cenie do 500 złotych z oparciem z siatki, jak również eleganckie i luksusowe fotele gabinetowe, tapicerowane skórami ekologicznymi i naturalnymi. Niezależnie od ceny, każde sprzedawane przez nas krzesło ergonomiczne charakteryzuje się starannym wykonaniem, użyciem bardzo dobrej jakości materiałów, a przede wszystkim ochroną naszego zdrowia na najwyższym możliwym poziomie. Unikalne cechy foteli ergonomicznych sprawiają, że są one najlepszym wyborem do pracy przy biurku i komputerze.

Fotele ergonomiczne i ich podstawowe cechy

Jak ergonomiczny fotel biurowy wpływa na twoje zdrowie i samopoczucie? Jest kilka ważnych cech, o których musisz wiedzieć. Każde krzesło ergonomiczne powinno mieć regulowane na wysokość podłokietniki. Należy je ustawić w takim położeniu, aby oparte na nich ręce były zgięte w łokciach pod kątem prostym. Podobna zasada dotyczy wysokości siedziska. Ustaw je w takim położeniu, aby stopy całą powierzchnią opierały się na podłodze, a w kolanach były zgięte pod kątem 90 stopni. Jeżeli chodzi o oparcie, to również i tu należy stosować tę samą regułę, przy czym ważnym elementem jest podparcie lędźwiowe, w które każdy dobry fotel ergonomiczny powinien być wyposażony. W naturalny sposób wypycha ono plecy do przodu, zapobiegając garbieniu się i krzywieniu kręgosłupa. Zmierzając coraz wyżej w konstrukcji foteli ergonomicznych, dochodzimy do zagłówka. Przez wiele osób jest to bardzo niedoceniany element, który jednak ma bardzo duże znaczenie dla naszego zdrowia. Jeśli dokuczają ci bóle karku, szyi, masz trudności z poruszaniem głową na boki, powodem może być nadwyrężenie mięśni szyi. Dzieje się tak wtedy, kiedy monitor komputera jest ustawiony zbyt wysoko lub nisko, a ty nie masz możliwości oparcia głowy. W permanentnie napiętych mięśniach szyi i karku może dochodzić do powstawania stanów zapalnych, które skutkują wyżej opisanymi dolegliwościami. Fotel ergonomiczny z zagłówkiem skutecznie temu zapobiega.

Ergonomiczny fotel biurowy – dlaczego powinien znaleźć się w Twoim domu lub biurze?

Powiedzenie, że "zdrowie ma się tylko jedno", wcale nie jest utartym frazesem. Być może na początkowym etapie swojej kariery zawodowej, część osób nie zauważa konsekwencji wynikających z nieprawidłowej pozycji siedzącej. Jednak im jesteśmy starsi, tym większą uwagę przykładamy do swojego zdrowia, a równocześnie do warunków pracy. Aby szybko i skutecznie je poprawić, wystarczy czasem niewielka zmiana. Taka jak zamiana starego fotela na nowy, ergonomiczny fotel biurowy. Posiadając fotel ergonomiczny, będziesz mógł pracować dłużej, szybciej, sprawniej, a po zakończonej pracy nadal będziesz miał siłę i ochotę na wiele innych rzeczy, o których do tej pory być może nawet nie chciałeś myśleć.

Fotel ergonomiczny – jaki wybrać?

Jeśli nie wiesz, jaki fotel ergonomiczny będzie dla ciebie najlepszy, postaw na uniwersalne modele. Są to dopracowane w każdym calu konstrukcje, charakteryzujące się wieloma możliwościami regulacji i dobrej jakości materiałami, z których zostały wykonane. To, po czym można rozpoznać takie fotele to siatkowe oparcie, podnoszone podłokietniki i regulowany zagłówek (wysokość i kąt pochylenia). Jeśli do wyboru mamy kilka różnych foteli, zdecydujmy się na te, których oparcie ma regulację podparcia lędźwiowego. Wasze plecy i kręgosłup będą wam bardzo wdzięczne za taki właśnie wybór.

Fotele biurowe ergonomiczne, czyli jakie?

Co rozumiemy przez określenie fotele ergonomiczne? Są to fotele, zaprojektowane i wykonane z myślą o anatomii ludzkiego ciała. Poszczególne ich elementy zostały wyprofilowane w taki sposób, by zapewniać mu właściwe podparcie i stabilizację podczas wielogodzinnej pracy. Dzięki temu, że szkielet ciała oraz mięśnie i stawy są mniej obciążone, nie będziemy odczuwać tak dużego zmęczenia i znużenia jak do tej pory. Można przyjąć pewną regułę, która mówi, że im więcej fotel ergonomiczny ma możliwości regulacji, tym wygodniejsze będzie siedzenie na nim. Oczywiście trzeba pamiętać, że jego prawidłowe wyregulowanie również wymaga nieco wiedzy i umiejętności, szczególnie w zakresie dobrania odpowiedniej wysokości siedziska, kąta pochylenia oparcia, położenia podłokietników oraz ustawienia zagłówka.

Czym właściwie jest ergonomia i jak wpływa na nasze zdrowie?

Nie każdemu z nas znane jest pełne znaczenie słowa ergonomia, dlatego warto je szczegółowo wyjaśnić. Ergonomia to dziedzina nauki, zajmująca się stworzeniem warunków pracy najbardziej przyjaznych i naturalnych dla człowieka. Ergonomiczne stanowisko pracy to takie, które ogranicza wpływ negatywnych czynników zewnętrznych na zdrowie i życie pracownika, pozwala mu zachować sprawność witalną i umysłową, nie powoduje nadmiernego zmęczenia, a przy tym ułatwia podejmowanie trudnych decyzji, wymaganych na jego stanowisku. Fotele ergonomiczne to takie meble, które poprzez swój projekt oraz wykonanie zmniejszają napięcie mięśniowe, ograniczają bóle stawów i przyczyniają się do większego zadowolenia pracownika z warunków, które zapewnia mu firma. Fotel ergonomiczny jest dziś podstawowym elementem wyposażenia biur, a jego zakup przestał już być postrzegany w kategoriach nadzwyczajnych wymagań. Podstawowe modele foteli ergonomicznych możemy kupić w cenie około 400 do 500 złotych i jest to wystarczający produkt, by pracować wygodnie i bezpiecznie przez 8 godzin dziennie. Oczywiście istnieją również droższe fotele ergonomiczne, gdzie wyższa cena powodowana jest np. droższymi materiałami obiciowymi.

Jak wybrać dobry fotel ergonomiczny do pracy?

Jeśli ograniczeniem przy wyborze fotela ergonomicznego nie jest budżet, wybierz taki model, który kolorystycznie i wizualnie będzie odpowiadać wystrojowi pomieszczenia. Zwróć uwagę na detale, takie jak podnoszone podłokietniki oraz odchylany zagłówek. Nie bez znaczenia jest konstrukcja oparcia, które powinno być wyposażone w podparcie pod lędźwie. Każdy z tych elementów sprawia, że codzienne korzystanie z fotela będzie przyjemniejsze.

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informację o naszych promocjach i nowościach.

3 LATA GWARANCJI

W trosce o zadowolenie naszych klientów na wszystkie produkty obowiązuje 3-letnia gwarancja

30 DNI NA ZWROT

Meble nie pasują do Twojego pomieszczenia? Zwróć je bez podawania przyczyny w ciągu 30 dni

ATRAKCYJNE RABATY

Zobacz nasze aktualne promocje i zamów meble w atrakcyjnych cenach

WNIESIENIE

Kurier ma obowiązek wnieść zamówienie nieprzekraczające 25 kg

Produkt dodany do listy życzeń