BLACK WEEKS! Sprawdź
Koniec promocji za:

DNI
GODZINY
MINUTY
SEKUNDY

Stoły rozkładane


Jeśli chcesz kupić idealny stół rozkładany do swojego mieszkania, odpowiedz sobie na pytanie, jakiej wielkości powinien on być i w jakim kształcie. Stoły prostokątne najczęściej występują w wielkości 80x140 lub 80x160 cm. Stoły okrągłe mają zazwyczaj średnicę ok. 80 do 110 cm. W większości przypadków taki rozmiar sprawdza się w codziennym użytkowaniu. Kiedy jednak potrzebujesz więcej miejsca przy okazji rodzinnych spotkań, polecamy stół rozkładany. Ich konstrukcja pozwala w kilka chwil zwiększyć rozmiar nawet o 50 do 60 cm, dając miejsce dla dodatkowych dwóch osób.

Stół rozkładany – jaki wybrać?

Pomysł na stoły rozkładane zrodził się wiele lat temu i od tego czasu ciągle jest udoskonalany. Dziś każdy może kupić stół do jadalni rozkładany, który jest prosty i wygody w rozkładaniu. Polecamy to rozwiązanie wszystkim, którzy mają salon o takiej powierzchni, że posiadanie na stałe dużego stołu zabrałoby zbyt wiele cennego miejsca. Stół rozkładany jest wówczas świetnym rozwiązaniem. Rozłożysz go tuż przed rodzinną imprezą, a po jej zakończeniu złożysz kilkoma ruchami dłoni. Do salonów lub jadalni o regularnym kształcie polecamy stół prostokątny, natomiast tam, gdzie miejsce wydzielone pod stół rozkładany ma nieregularne kształty, polecamy okrągłe stoły rozkładane do salonu.

Stoły rozkładane okrągłe i podłużne

Nie będzie zaskoczeniem, jeśli napiszemy, że dwa najczęściej produkowane kształty stołów to okrągły i prostokątny. Każdy z nich ma wiele zalet, ale pod względem wygody siedzenia, okrągły stół rozkładany jest  numerem jeden. Dlaczego? Ponieważ nie ma niepraktycznych narożników, przy których nikt nie chce siedzieć. Każda osoba otrzymuje dla siebie dokładnie taką samą ilość miejsca oraz nie ma przy takim stole miejsc bardziej lub mniej uprzywilejowanych. Kiedy jednak chcemy kupić stół do jadalni rozkładany, który będzie miał reprezentacyjny wygląd, polecamy stoły prostokątne. Nakryte ładnym obrusem i z rozstawioną na blacie elegancką zastawą, naprawdę robią duże wrażenie. Uroczysty obiad przy stole prostokątnym, na pewno nabierze większej rangi niż ten sam posiłek przy stole okrągłym.

Kształt rozkładanego stołu ma znaczenie

Tak jak wyżej napisaliśmy, stół rozkładany okrągły jest bardzo wygodny w użytkowaniu i świetnie wkomponuje się w przytulny salon. Prostokątne stoły rozkładane polecamy do większych mieszkań, w których rozmiary pomieszczeń nie są dla nas ograniczeniem. A czy pod względem użytkowania i np. wieku domowników, kształt stołu ma znaczenie? Oczywiście, że tak. Rodziny posiadające małe dzieci, na pewno zdają sobie sprawę z zagrożenia, jakimi są narożniki mebli dla ich dorastających pociech. Ryzyko przypadkowego nabicia się na takie elementy jest bardzo duże, dlatego stosuje się specjalne nakładki silikonowe, niwelujące zagrożenie narożnikami. Jeszcze łatwiej jest zastąpić prostokątne stoły rozkładane do salonu stołami okrągłymi. One również występują w opcji rozkładanej, dlatego nie trzeba rezygnować z większego rozmiaru, szczególnie jeśli jest on potrzebny okazjonalnie.

Rozkładane stoły a wygoda użytkowników

Czy stół rozkładany jest trudny w obsłudze? Otóż nie. Nowoczesne konstrukcje wyposażone są w metalowe prowadnice, po których połówki blatu bardzo łatwo przesuwają się na boki. Zwolnienie blokady chroniącej przed przypadkowym rozłożeniem stołu odbywa się poprzez przesunięcie w bok metalowego haczyka pod blatem. Kiedy stół jest rozłożony, z uzyskanego otworu wyjmujemy trzeci element, umieszczamy go na środku stołu i dosuwamy do niego obie połówki, tworząc jednolity blat, powiększony o około pół metra.

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informację o naszych promocjach i nowościach.

3 LATA GWARANCJI

W trosce o zadowolenie naszych klientów na wszystkie produkty obowiązuje 3-letnia gwarancja

30 DNI NA ZWROT

Meble nie pasują do Twojego pomieszczenia? Zwróć je bez podawania przyczyny w ciągu 30 dni

ATRAKCYJNE RABATY

Zobacz nasze aktualne promocje i zamów meble w atrakcyjnych cenach

WNIESIENIE

Kurier ma obowiązek wnieść zamówienie nieprzekraczające 25 kg

Produkt dodany do listy życzeń